Käimiskepid - liigu efektiivselt nautides loodust
Kepikõnd on mugav ja ohutu tervisespordi harrastamise viis värskes õhus, mis sobib hästi ka algajatele ja vanematele inimestele. Võrreldes tavalise kõndimisega pakuvad käimiskepid koormust ka ülakehale. Allpool leiad kasuliku info, kuidas valida sobivad käimiskepid.
Erinevast materjalist kõnnikepid
Kõnnikepid valmistatakse enamasti kergest ja vastupidavast alumiiniumist või süsinikkiust. Käepidemed on tavaliselt plastist, vahtplastist või naturaalsest korgist. Plastik on tugevam ja jäigem materjal, vahtplast ja kork on pehmemad, kork ei aja ka higistama. Mõned käimiskepid on varustatud külma isoleerivate teromkäepidemetega, mis sobivad eriti hästi talviseks retkeks. Soovitame valida ergonoomilise käepidemega käimiskepid. Need püsivad stabiilselt käes ning on ka pikal teekonnal mugavad.
Käimiskepi otsikud kaitsevad käimiskeppe kulumise eest, summutavad kõvast pinnasest tekkinud lööke ning hoiavad ära ebameeldiva heli, mis tekib metallist otsa kokkupuutel kõva teekattega. Osad otsikud sobivad paremini sileda maa jaoks ja osad pehmema pinnase jaoks. Tavaliselt sisalduvad käimiskepi otsikud käimiskeppide komplektis. Kui need kuluvad, saad uued käimiskepi otsad eraldi juurde tellida. Eakamale inimesele pakub jalutuskepp stabiilset tuge ning muudab väljas liikumise turvalisemaks. Toeks mõeldud jalutuskepid peaksid kindlasti olema varustatud libisemiskindla kummist või plastikust otsaga.
Osadel käimiskeppidel on käepideme alaosas lisaks vedrusummutus, mis minimeerib vibratsiooni ja pehmendab kõvast pinnasest tekkinud lööke. Käimiskepid vedrudega kaitsevad käte ja õlgade lihaseid põrutuse eest. Kui liigud ringi ka õhtusel ajal, vali helkurelemendiga kepikõnni kepid, nii oled autodele nähtav.
Fikseeritud pikkusega või reguleeritavad käimiskepid?
Käimiskepid võiksid olla kaks kolmandikku sinu enda pikkusest. Käimiskepil on sobiv pikkus, kui hoiad küünarnuki keha ligi ja käimiskepi toetad maha ning käsivars on maaga paralleelne. Kõnnikepid võivad olla fikseeritud või reguleeritava pikkusega. Kui matkakeppe kasutab üks inimene, siis sobivad fikseeritud pikkusega käimiskepid. Kui samu kõnnikeppe kasutavad erineva pikkusega inimesed või lapsed, kelle pikkus muutub mõne aastaga päris palju, võiksid valida reguleeritavad käimiskepid.
Matkakepid seiklusrohkele maastikule
Tavalised käimiskepid ei sobi matkamiseks, kuna need pole ette nähtud kogu keha raskusega peale toetamiseks. Matkakepid taluvad tavaliselt rohkem raskust. Matkamiseks vali matkakepid, et mäest üles minnes saaksid vajadusel matkakeppidele toetuda kogu ülakeha raskusega. Seiklusrohkele rajale võiksid valida kerged randmepaelaga matkakepid. Nii saad olla kindel, et matkakepp püsib kindlalt käes. Randmepael peab olema mugavalt ümber käe, on olemas ka reguleeritavad käerihmad, mis kinnituvad ümber käe nagu poolkindad.
Matkakepid võiksid olla võimalikult kompaktsed ja kerged, kokkupandavad käimiskepid saad vajadusel seljakoti külge kinnitada ja kaasas kanda. Saadaval on ka käimiskeppide kott.
Treeningkepid intensiivseks liikumiseks
Kas teadsid, et on olemas spetsiaalsed raskustega treeningkepid, mis muudavad käimistreeningu efektiivsemaks? Erinevate raskustega käimiskepid pakuvad lisakoormust eelkõige kätele ja ülakeha lihastele. 4 kg treeningkepid sobivad igapäevasele jalutajale, 6 kg ja rohkem kaaluvad treeningkepid on mõeldud heas füüsilises vormis olevatele kõnnispordi harrastajatele. Raskustega käimiskepid sobivad kasutamiseks nii linnatänavail kui ka loodusradadel.
ON24-st leiad vastupidavad käimiskepid igale tervisespordi sõbrale - nii kerged alumiiniumist treeningkepid, kokkupandavad matkakepid või fikseeritud pikkusega käimiskepid. Hea õnne korral on sulle sobivad käimiskepid TÄNA eriti soodsad. Vaata sooduspakkumisi siit. Kutsu sõbrad kokku ja tehke koos üks vahva matkapäev!