Robottolmuimeja - põrandad ja vaibad puhtaks
Koristamine on kodus üks tüütumaid tegevusi. Kui sul on lapsed ja lemmikloomad, kipuvad põrandad eriti kiiresti mustaks minema, mistõttu tuleb tihti koristada ja tolmu võtta. Allergikud võivad liigse tolmu osas ka tundlikud olla. Kõige lihtsam viis põrandad puhtaks saada on kasutada robottolmuimejat. Robottolmuimeja on suurepärane abiline, mis puhastab sinu eest põrandad ning säästab sinu aega koristamise arvelt, et saaksid oma ajaga midagi paremat ette võtta. Allpool leiad kasuliku info robottolmuimeja väljavalimiseks.
Robottolmuimeja eelised
Robottolmuimeja erineb oluliselt tavalisest tolmuimejast. Robottolmuimejad suudavad ruumis iseseisvalt liikuda ja tolmu imeda, võimaldades kodu mugavalt korras hoida. Robottolmuimeja korpus on lame ning kompaktne, puudub käepide ja teleskooptoru, seetõttu pääsevad robottolmuimejad ka toolide, riiulite, voodite ning kappide alla. Robottolmuimeja puhastab erinevad pinnad, nagu näiteks laminaadi, parketi, põrandaplaadid või kivipõranda, ka madalate vaipade puhastamisega saab robottolmuimeja hästi hakkama. Robottolmuimejatel on andurid, mis tuvastavad takistusi ja treppe, mistõttu võib robottolmuimeja rahumeeli omapäi toimetama jätta.
Nutikad robottolmuimejad kaardistavad ruumi ja arvutavad välja lühima teekonna ning kasutavad kõige efektiivsemat trajektoori, et vältida teekonna dubleerimist. Kui aku koristamise vahepeal tühjaks saab, suundub robottolmuimeja tagasi laadima ning jätkab hiljem sealt, kus koristamine pooleli jäi.
Robottolmuimejad on juhtmevabad ning töötavad akutoitel. Juhtmevaba robottolmuimeja müratase on üldjuhul madalam kui tavalisel tolmuimejal. Eriti madala müratasemega mudelid on alla 60 dB, mis vastab tavalisele vestlusele.
Kõigega robottolmuimejad siiski hakkama ei saa. Robottolmuimeja ei suuda liikuda treppidel, ka võivad probleemiks saada liiga kõrged lävepakud ja pikakarvalised vaibad.
Millist robottolmuimejat valida?
Pesev robottolmuimeja eemaldab tolmu ning teeb ka märgpuhastuse. Märgpuhastusega robottolmuimeja on eriti kasulik abiline lemmikloomade ja lastega peredes. Robottolmuimeja kogub mustuse tolmuanumasse, mis on tavaliselt väiksem kui tavalisel tolmuimejal ja mida tuleb seetõttu tihedamini tühjendada.
Robottolmuimejate tööaeg on erinev, see oleneb aku võimekusest. Olenevalt mudelist, on aku kestvus vahemikus 110-180 min. Koristamiseks vajalik aeg sõltub ruumi suurusest ning koristatavast pinnast. Siledat põrandat on robottolmuimejal lihtsam koristada kui näiteks vaipa. Keskmise suurusega korterile soovitame valida mudeli, mille tööaeg on vähemalt 120 minutit laadimise kohta. Kui koristatav pind on suur, robottolmuimeja võimsus aga väike, võtab koristamine kauem aega, sest tolmuimeja peab vahepeal laadima suunduma. Parim robottolmuimeja koristab põrandad ilma vahelaadimiseta.
Robottolmuimeja laadimisaeg on ~3-4 h. Robottolmuimeja aku eluaeg on u 3-5 aastat. Peale seda võib aku hakata väsima ning robottolmuimejat tuleb tihedamini laadida või uus aku soetada.
Robottolmuimeja tööaega saab nii programmeerida kui ka kaugjuhtimisfunktsiooni kaudu määrata. Saada robottolmuimeja koristama kasvõi tööl olles ja koju tulles ootab sind puhas kodu. Täpsemad võimalused sõltuvad muidugi sellest, millise robottolmuimeja mudeli sa valid.
Parimad robottolmuimejad leiad ON24-st. Kui sulle tundub korraga välja käidav summa pisut suur, võid kasutada järelmaksu võimalust. Järelmaksu taotlemine läbi interneti on kiire ja mugav. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.