Laevalgusti on efektiivse ruumivalgustuse aluseks
Laevalgusti tagab ruumis vajaliku põhivalgustuse ja on sageli esimene lamp, mille valguse vajadusel sisse lülitad. Laelamp pakub tavaliselt erksat ja ühtlast valgust, kuid sõltuvalt disainist võib see luua ka fokusseerituma valgusvärvi või vajadusel pakkuda hajuvat hubast valgust. Erinevate mudelite suure hulga tõttu sobivad laevalgustid põhimõtteliselt igasse ruumi. ON24-s on saadaval arvukate variantide ja kujundustega laevalgusteid. Loe järgmist kokkuvõtet laelampide kohta ja leia enda koju sobivad mudelid.
Sisukord
- Erinevad laevalgustid
- Erinevatesse ruumidesse sobivad erinevad laevalgustid
- Mitmekesised materjalikombinatsioonid
- Kokkuvõte - kuidas leida õige laevalgusti
Erinevad laevalgustid
Klassikalised laevalgustid jaotavad valgust laest ühtlaselt, tagades sellega meeldiva üldvalgustuse, vastupidiselt põrandalampidele või seinalampidele, mis tavaliselt valgustavad ainult ruumi teatud osi. Laelampide eeliseks on ka see, et see säästab ruumi ja kaablid ei riiva silma, näiteks võrreldes põrandalampidega.
Kaasaegsed laevalgustid on ka nutikate funktsioonidega. Paljude laevalgustite mugav lisafunktsioon on see, et valgustugevus on reguleeritav. Osadel mudelitel on seda võimalik teha puldist, et saaksid soovitud valgustugevust muuta kasvõi voodist.
Mugav lahendus on ka liikumisanduriga laevalgustid, mis on eriti ökonoomsed ja praktilised, kuna need lülituvad sisse ainult siis, kui neid tegelikult vaja on. Need sobivad väga hästi trepikodadesse ja koridoridesse.
Järgnevalt anname ülevaate erinevatest laevalgustitest.
Rippvalgustid
Kas otsid funktsionaalset ja samal ajal dekoratiivset valgustust? Kui soovid oma kodu optimaalselt valgustada ja samal ajal elegantselt kaunistada, siis rippvalgusti on sulle sobiv. Rippvalgustid panevad iga toa särama, need näevad eriti head välja söögilaua kohal.
Kuna rippvalgusti ripub laest madalamal, peaksid eelnevalt mõtlema, kas rippuv laevalgusti sobib ka soovitud kohta. Oleks ju ebamugav, kui diivanilt või söögilaua äärest tõustes pidevalt pea vastu valgustit lööd. Tihti on aga ka võimalus rippvalgusti kõrgust muuta, reguleerides kaabli pikkust. Reguleeritava kõrgusega valgusti annab võimaluse valguse langemist paindlikult kohandada. Kui soovid ruumi rohkem valgustada, peaks see olema kõrgemal.
Ka valgustugevuse reguleerimise võimalusega lampide abil saad valgust paindlikult ja individuaalselt oma vajadustele kohandada. Kui vajad tugevamat valgust, näiteks töötamiseks või õhtusöögi ajaks, peaks valgus olema maksimaalne. Pärast õhtusööki saad oma uue rippvalgusti hämaramaks sättida, et muuta õhkkond hubasemaks. Lõõgastudes on summutatud valgus meeldivam ning loob mõnusa õhkkonna. Selline valgusti tagab harmoonilised valgustingimused - õige valgus õige meeleolu jaoks.
Lühtrid
Lühtrid panevad oma sädelevate rippuvate elementidega, mis peegelduvad valguses, ruumi särama ning annavad sellele glamuuri ja luksust. Silmatorkavad peegliefektid, klaasist kristallid või dekoratiivkivid loovad ekstravagantsed valgusefektid. Need suurepärased laevalgustid sobivad eriti hästi suurtesse kõrgete lagedega ruumidesse, kus neil on piisavalt efekti. Mida rohkem valgusallikaid, seda uhkem lamp välja näeb.
Lühtrid ei sära mitte ainult elegantselt, vaid neid on saadaval ka erineva kuju ja materjaliga. Lühtrite puhul on klassikaline elegants ühendatud kaasaegsete nõudmiste ja materjalidega. Tänu nende mitmekülgsele disainile saab neid kombineerida erinevate stiilidega.
Kohtvalgustid
Kohtvalgustid on väga paindlikud tänu enamasti pööratavatele valgusallikatele. On ühe või mitme valgusallikaga kohtvalgustid. Mitme valgusallikaga valgustitel on kaks või enam üksikut valgustit. Kohtvalgustid on tavaliselt kinnitatud metallist, vahel ka puidust, vardale või plaadile ja pööratavaid valgusallikaid saab tavaliselt individuaalselt joondada. Kohtvalgustid pakuvad kasutamisel erinevaid võimalusi. Paigaldatuna lae keskele valgustavad kohtvalgustid kogu ruumi hästi ja sobivad seetõttu peamiseks valgusallikaks. Hea põhivalgustuse saamiseks joonda valgusallikad eri suundades, nii et valgus jaotuks ühtlaselt. Kohtvalgustid sobivad ka väga hästi, kui soovid ruumi teatud alasid spetsiaalselt valgustada või dekoratiivseid esemeid esile tõsta, näiteks seinapilte või mööblit.
Kohtvalgusteid võib kasutada igas ruumis, kuid sobivad eriti hästi köögis tööpinna valgustamiseks, elutoas söögilaua kohale või põhivalgustiks ja pikkades pimedates koridorides, kus on võimalus suunata valguspäid kõige olulisematesse kohtadesse, näiteks riidekappi.
Kohtavalgustitest samm edasi on modernse disainiga siinivalgustid, kus valgustid on kinnitatud siinidele nii, et lisaks valgustite pööramise võimalusele endale sobivas suunas, saad ka valgusti asukohti muuta.
Plafoonvalgustid
Plafoonvalgustitel on tavaliselt üks valgusallikas, mis jääb klaasist, plastikust või kangast dekoratiivkatte taha. See summutab valguse ja hajutab selle ruumis ühtlaselt. Lambivari asub lae lähedal, nii et lamp suudab väikseid ja keskmise suurusega ruume kõrgelt ülevalt valgustada. Eriti tasased on LED-plafoonvalgustid, mis annavad välja väga tugevat ja pimestamisvaba valgust, mis on eriti kasulikud tööd tehes. Hubase atmosfääri aktsente saab luua plafoonlampidega, mis kiirgavad kaudset valgust ülespoole.
Led laevalgustid
LED-laevalgustid on energiasäästlikud. LED-laevalgusti sobib tänu erinevatele stiilidele ja kujundusele igasse ruumi. Kas köögis või kabinetis, tagab LED-valgusti igas toas optimaalse põhivalgustuse. Led-valgustid on veidi kallimad, kuid oma pika tööea ja kõrge energiatõhususe tõttu tasub see end ära. ON24-st leiad suure valiku LED-lampe, millega säästad raha ja keskkonda. Vähenda energiatarbimist valides LED-tuled!
Ventilaatoriga valgustid
Ventilaatoriga valgustid on praktilised ja dekoratiivsed, kuna pakuvad lisaks ilusale valgustusele ka meeldivat värskendust. Ventilaatori labade pöörlemisel ringlev õhk tekitab sinu nahale meeldivalt jahutava efekti. Kuna meeldiv jahedus ei tohiks lõõgastumise arvelt häirivat taustamüra tekitada, on tänapäevased laeventilaatorid üsna vaiksed - madalaim tase on vaevu kuuldav. Seetõttu sobib ventilaatoriga laelamp ka magamistuppa, et saaksid ka kuumematel suveöödel häirimatult magada. Osadel mudelitel on ka kaugjuhtimispult, mille abil saad seadeid hõlpsalt muuta ruumi mis tahes osas, kasvõi voodis.
Erinevatesse ruumidesse sobivad erinevad laevalgustid
Laelampe kasutatakse peamise valgustusena peaaegu igas ruumis, kuna see on ruumi keskne valgusallikas. Sõltuvalt ruumist, kuhu soovid lampi paigaldada, peaks see vastama teatud valgustingimustele.
Laevalgusti kööki
Kööki kasutatakse nii seltskondlikeks koosviibimisteks kui ka toitude valmistamiseks. Köögi optimaalseks valgustamiseks on kaks erinevat laevalgusti varianti. Esiteks peaks tööpind olema hästi valgustatud, näiteks tööpinna kohal on soovitatav kasutada siinivalgustit või kohtvalgustit, kahe või enama valgusallikaga, mida saab eraldi joondada. Seljuhul valgustavad laelambid täpselt sinu köögi tasapinda ja loovad ideaalsed valgustingimused söögi valmistamiseks. Söögilaua kohale sobib näiteks pilkupüüdev rippvalgusti, mis pakub mõnusat ja küllaldast valgust perega einestades. Dimmerdatav rippvalgusti pakub lisaks võimalust hubasust luua, et näiteks peale õhtusööki niisama sõpradega juttu ajada.
Laevalgusti magamistuppa
Sobiv laelamp magamistuppa on selline, mis valgustab hästi ruumi, et oleks mugav riietuda, kuid ei pimesta, kuna magamistuba on koht, kus peaksid puhkama ja end täielikult rahulikult tundma. Seepärast sobib laevalgustiks hajutatud, sooja valgust kiirgav laevalgusti. Hämardatav mudel on sinu magamistoas eriti praktiline. Tavaliselt täiustavad magamistoa valgustust öökappide valgustid.
Laevalgusti elutuppa
Elutuba peaks olema hästi valgustatud, seepärast on korralikud laevalgustid hädavajalikud. Elutoas ei tohiks puududa üks või isegi mitu laevalgustit. Söögilaua kohale sobib kujunduselemendina elegantne rippvalgusti, lühter või kristallvalgusti. Selline elutoa valgusti pakub mõnusat ja hubast valgust koos perega einestades või sõpradega veini juues. Eriti hea variant on dimmerdatav valgusti - õhtusöögi ajal perega on tugevam valgus ja mõnusa telekaõhtu jaoks või romantilise veiniõhtu jaoks keerad valguse tumedamaks, luues hubase õhkkonna.
Sõltuvalt ruumi suurusest võivad kohtvalgustid olla sobivaks täienduseks, et saaksid vajadusel ruumis üksikuid alasid või dekoratiivseid elemente esile tõsta.
Laevalgusti vannituppa
Vannitoas on õige valgustus heaolutunde tekitamiseks oluline. Vannitoa laevalgusti peab andma optimaalse valguse pesemiseks, hajutatud valgus loob hubase atmosfääri näiteks vannis lõõgastudes. Hästi sobivad süvisvalgustid. Need on pigem tagasihoidliku välimusega ja väga ruumisäästlikud. Eriti praktilised on energiatõhusad süvistatavad led-laevalgustid. Heaks variandiks on ka kohtvalgustid - saad ühe valgusallika suunata peegli poole, et sul oleks habemeajamisel ja jumestamisel piisavalt valgust, ülejäänud valgusallikad valgustavad ruumi.
Vannitoa lambid ei pea mitte ainult optimaalset valgust andma, vaid peavad vastu pidama ka kõrgele õhuniiskusele. Seetõttu on vannitoa lambid valmistatud vastupidavatest ja niiskuskindlatest materjalidest.
Laevalgusti lastetuppa
Lapsed vajavad mängimiseks ruumi, nii et lastetoa valgusti valikul on laevalgusti parim variant, kuna mängides ja hullates võib laua- või põrandalambi hõlpsasti ümber lükata, kuid laelambi korral seda ohtu pole. Laevalgustid on saadaval peaaegu igas kujus ja värvitoonis, nii et ON24-st leiad kindlasti sobiva laste laevalgusti igas vanuses lapsele, ka teismelistele. Kui varustad lastetoa hämardatava laevalgustiga, ei sobi valgus mitte ainult mängimiseks, vaid sobib ka hämaraks valguseks enne magamaminekut või uneajal. Lastetoa lambi valimisel pööra tähelepanu vastupidavatele materjalidele, milleks on näiteks metall või plastik.
Mitmekesised materjalikombinatsioonid
Laevalgustid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest nagu metall, plastik, klaas, tekstiil või puit. Metall võib olla erinevat värvi, näiteks must, hõbedane või kuldne. Läikivad materjalid, nagu metall ja klaas - peegeldavad tõhusalt valgust. Puidust laelambid harmoneeruvad suurepäraselt maalähedases stiilis sisustusega. Kasutatud on ka ebatavalisemaid materjale nagu paber, kergbetoon, rotang, marmor. Tänu arvukatele võimalustele leiad kindlasti enda koju sobiva laevalgusti.
Kokkuvõte - kuidas leida õige laevalgusti
Laevalgusti tagab ruumis vajaliku põhivalgustuse ja on sageli esimene lamp, mille valguse vajadusel sisse lülitad. Valiku lihtsustamiseks väike kokkuvõte laevalgustite kohta:
- Kui soovid ühtlast ja hajusat valgust, siis laevalgusti plafoon summutab valguse ja hajutab selle ruumis ühtlaselt.
- Kui soovid ruumi teatud piirkondi spetsiaalselt valgustada, vali suunatav laevalgusti - kohtvalgusti või siinivalgusti.
- Kui soovid efektset disainielementi, siis vali rippvalgusti, lühter või kristallvalgusti. Kui soovid pigem tagasihoidlikku valgustit, siis vali süvistatav valgusti või plafoonvalgusti.
- Laevalgusti ventilaatoriga on praktiline ja dekoratiivne, kuna pakub lisaks ilusale valgustusele ka meeldivat värskust.
- Paljude laevalgustite mugav lisafunktsioon on see, et valgustugevus on reguleeritav.
- Vannitoas võiks olla niiskuskindel laevalgusti.
- Laevalgusti valimisel pööra tähelepanu ka energiasäästlikkusele. LED-lamp on tavaliselt kallim, kuid seda peetakse pikas perspektiivis tõhusakamaks.
- Pööra tähelepanu tootekirjelduses sisalduvale teabele, kas valgusallikas on kaasas ja milline valgusallikas sobib konkreetse laevalgusti jaoks.
Kui sulle pakuvad huvi eelkõige soodsad laevalgustid, tutvu ka meie sooduspakkumistega - õnne korral on just sinu jaoks sobiv laevalgusti täna soodushinnaga saadaval.
Kvaliteetne laevalgusti on mõistlik investeering. Kui sa ei soovi selle eest korraga tervet summat välja käia, tutvu meie järelmaksu võimalustega. Taotle järelmaks kiirelt ja lihtsalt läbi interneti. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.