Kirjutuslaud osta mugavalt internetist - ON24-st!
Õige kirjutuslaud muudab töötamise ja õppimise nauditavaks
Kirjutuslaud on üks olulisemaid mööbliesemeid, mis peaks kohanduma just kasutaja individuaalsete vajaduste järgi. Kirjutuslaud peaks olema töökoht, kus tunned end mugavalt ja mis pakub sulle palju ruumi töötamiseks või õppimiseks, et saaksid olla produktiivne ja loominguline. See põhjalik juhend aitab leida sinu koju ideaalse kirjutuslaua.
Sisukord
- Kirjutuslaud - kuidas leida ideaalne töökoht?
- Mis tüüpi kirjutuslauad on olemas?
- Laste ja noorte kirjutuslaud
- Millised mõõtmed peaksid olema kirjutuslaual?
- Millised tingimused seab konkreetne ruum?
- Kirjutuslaua materjal ja kujundus
- Kuidas hoida oma lauda korras?
- Kokkuvõte
Kirjutuslaud - kuidas leida ideaalne töökoht?
Kaasaegsed kirjutuslauad on palju enamat kui nelja jalaga lauaplaat. Kirjutuslaua valimisel on esmatähtis, et see vastaks kasutaja vajadustele. Optimaalne kirjutuslaud on funktsionaalne ja muudab sinu õppimise või töötamise mitmel viisil lihtsamaks.
Et leida kirjutuslaud, mille ääres õpid või töötad pingevabalt ja motiveeritult ka pikemas perspektiivis ja et hiljem ei peaks ebamugavustega leppima, mõtle läbi mõned olulised küsimused.
Mis tüüpi kirjutuslauad on olemas?
Kirjutuslauad on väga erineva suuruse ja kujuga. Kirjutuslaud võib pakkuda täiendavat hoiuruumi sahtlite ja riiulite kujul. Milline variant sulle sobib, sõltub eelkõige sinu vajadustest. Kui palju tööpinna ruumi vajad ja milliseid kontoritarbeid soovid käeulatuses hoida? Kui laud sobib sinu isiklike vajadustega, saad õppida ja töötada keskendunult ja pingevabalt. Siin on ülevaade kõige populaarsematest variantidest.
Kirjutuslaud sahtlitega. Klassikaline sahtlitega kirjutuslaud on lihtne, praktiline ja hästi läbi mõeldud, see ühendab endas tööpinna ja vajalike töövahendite hoiuvõimaluse.
Kirjutuslaud riiuliga. Kui vajad tavapärasest rohkemat riiulipinda näiteks kaustade ja dokumentide või raamatute jaoks, mida on ebamugav või võimatu sahtlitesse ära mahutada, võib olla hea variant riiuliga kirjutuslaud.
Nurga kirjutuslaud koosneb kahest nurga all olevast tööpinnast. Nurgalaud pakub palju ruumi dokumentide ja muude töövahendite hoidmiseks, samuti suurt ja mahukat tööpinda. Nurga arvutilaud aitab nutikalt ära kasutada toa nurgas olevat ruumi, kuid seda saab ideaalselt kasutada ka ruumijagajana.
Väiksemaid versioonid sobivad ideaalselt väikestesse ruumidesse.
Arvutilaud on mõeldud spetsiaalselt lauaarvutiga töötamiseks, kuid arvutilaud sobib ka õppimiseks ja mängimiseks. Monitor asetatakse lauaplaadile, klaviatuuri ja hiire saab spetsiaalsele väljatõmmatavale klaviatuurialusele paigutada.
Väiksemate ruumide jaoks võib olla hea lahendus sekretärkapp, millel on lahtikäiv lauaplaat. Sellise väikese kontori saab peita vaid mõne lihtsa liigutusega. Sekretärkapp ei ole ainult äärmiselt ruumisäästlik, vaid oma nostalgilise disainiga loob selline funktsionaalne mööbel ka elegantse aktsendi.
Väikestes ruumides on põnevaks lahenduseks ka kirjutuslaud-kummut, mis hõlmab endas nii kirjutuslauda kui ka kummutit ja mille lauaplaati on võimalik pöörata endale sobivasse asendisse, ruumi säästmiseks ka kummuti kohale.
Kui vajad tööpinda juurde, võib lahendust pakkuda lisalaud, mida saab osade kirjutuslaudade puhul eraldi juurde tellida. Kui vajad aga lisaks panipaika, on võimalik oma kodukontorisse juurde osta sahtliboks.
Kirjutuslaud kahele. Kui on vajadus paigutada kaks last ühe kirjutuslaua äärde, siis üheks võimaluseks on osta kaks ühesugust lauda ja paigutada need vastakuti või üksteise kõrvale. Kuid saadaval on ka kahene kirjutuslauad, mis ongi mõeldud kahele kasutajale.
Reguleeritava kõrgusega laud. Pikaajaline istumine on ebatervislik, vähendab tootlikkust ja väsitab selga. Tervisele negatiivsete mõjude vältimiseks on parim valik reguleeritava kõrgusega töölaud. Reguleeritav laud pakub võimalust istumine aegajalt katkestada ning mõnda aega seistes tööd jätkata. Nii vähendad pinget selgroole ja stimuleerid vereringet. Sa tunned positiivset mõju kiiresti.
Ergonoomiline laud pakub ka suurt tööpinda ja piisavat jalaruumi.
Kirjutuslaudu, mida saab individuaalselt reguleerida, ei soovitata ainult täiskasvanutele. Ka lastele soovitatakse osta reguleeritav kirjutuslaud. Laps peaks istuma laua taga, mis kohandub tema individuaalsete vajadustega ja kasvab koos temaga.
Eksperdid soovitavad tööpäeva jaotada järgmiselt: 60% istud, 30% seisad ja 10% kõnnid. Väga mugav on kontorilaud, mille kõrgust saab reguleerida elektriliselt. Eriti nutikad on istumis- ja seismislauad, millel on mälufunktsioon. Need võimaldavad säästa individuaalseid kõrgusi erinevate inimeste jaoks. Muutmisel on vaja vaid vajutada nuppu, nii et töölaud liiguks individuaalselt optimaalsesse asendisse.
Seisva tervisliku töö tagamiseks peaksid veenduma järgmises:
- seisad sirgelt
- sinu õlad on lõdvestunud
- mõlemad jalad on koormatud võrdselt
- kõht ei toetu vastu lauda
- õlavarred ja käsivarred moodustavad 90 ° nurga
Laste ja noorte kirjutuslaud
Kooli minekuga algab laste jaoks uus eluetapp, mis seab ka mööblile uued nõudmised. Oma õppimiskoha olemasolu lastetoas on nüüd hädavajalik. See pakub lastele ideaalset keskkonda õppimiseks ja hobidega tegelemiseks. Kirjutuslaua lapsesõbralik kujundus on väga oluline, et tagada algusest peale õige istumisasend ja vältida vale kehahoiakut.
Mängulised ja funktsionaalsed kujundused inspireerivad nii nooremaid kui ka vanemaid õppijaid. Parim kirjutuslaud lapsele on reguleeritava kõrgusega laud. See kasvab koos lapsega ja seetõttu tagab, et lapse jalgade jaoks on alati piisavalt ruumi ja tagatud on tervislik istumisasend.
Lapsed kipuvad õppides ülakehaga tööpinnale toetuma. See tekitab vale kehahoiaku ja pikas perspektiivis võib põhjustada terviseprobleeme. Sel juhul võib olla heaks lahenduseks kui lauaplaadi kaldenurk on reguleeritav.
Millised mõõtmed peaksid olema laste laual?
Lastesõbraliku laua laius peaks olema 70–120 cm, sõltuvalt lapse suurusest. Sügavus peaks olema vahemikus 60–80 cm, et laps ulatuks mugavalt kõige vajalikuni. Kontrollimaks, kas laua kõrgus on optimaalne, peaks laps asetama käed tööpinnale ette. Ideaalis moodustavad õla-ja käsivars selles asendis 90 ° nurga. Sama kehtib ka jalgade asendi kohta: reied ja sääred peaksid moodustama täisnurga.
Et lapsel oleks toas kergem korda hoida ja et oleks tagatud mugav juurdepääs õppevahenditele, peaks laste kirjutuslaud pakkuma hoiuruumi kõigele vajalikule - selleks on erinevaid võimalusi sahtlite ja riiulite näol. Mõnedel mudelitel on ka laua küljel praktilised konksud koti hoidmiseks.
Millised mõõtmed peaksid olema kirjutuslaual?
Kirjutuslaua suurus sõltub tööviisist ja olemasolevast ruumist. Kirjutuslaua tööpind peaks pakkuma ruumi kuvarile, klaviatuurile, kirjutusvahenditele, dokumentidele ja laualambile ning jätma piisavalt ruumi ka töötamiseks. Optimaalne laua suurus on umbes 160x80 cm. Selline laua suurus sobib nii kontorisse kui ka koju. Kui sinu töökoht vajab ruumi vaid kuvarile ja paralleelselt dokumentidega töötad harva, võib olla piisav 120–140 cm laiune tööpind.
Laua kõrgus peab vastama sinu ja tooli kõrgusele. Ideaalis moodustavad sinu õlavarred istudes 90 ° nurga tööpinna suhtes.
Ergonoomilise kirjutuslaua eripära on see, et selle kõrgust saab reguleerida. Selle tulemusena kohandub tööpind sinu pikkusega ja võimaldab sul töötada tervislikult ja produktiivselt.
Millised tingimused seab konkreetne ruum?
Optimaalse kirjutuslaua valimisel pead arvestama konkreetse ruumi suurusega, kuhu laud paigutatakse. Väiksemate tubade puhul on ruumisäästlikum paigutada kirjutuslaud seina äärde. Ka nurgaga kirjutuslaud sobib hästi väiksesse tuppa, lisaks annab see palju lisaruumi tänu laua teisele küljele, kuhu saad paigutada näiteks printeri, lauaarvuti, dokumendid või kaustad.
Lisaks ruumi suurusele on veel muid tegureid, millega arvestada laua paigutamisel. Arvutiga töötamiseks vajad pistikupesasid. Pikendusjuhtme vältimiseks on mõtekas paigutada laud pistikupesade vahetusse lähedusse.
Pööra ka tähelepanu valgustingimustele. Päevavalguse optimaalseks kasutamiseks peaks arvutitöökoht olema aknale võimalikult lähedal, kuid jälgi, et peegeldus või häirivad varjud monitorile ei teki. Kirjutuslaud on parim seada akna suhtes 90 ° nurga alla. Küljelt langev valgus tagab töötamisel optimaalsed valgustingimused. Nii saad vältida tüütuid peegeldusi, näiteks neid, mis tekivad ekraanidel, kui valgus tuleb tagantpoolt. Kui oled vasakukäeline, peaks valgus tulema paremalt, kui olete paremakäeline, siis vasakult. Siis ei teki käsitsi kirjutades segavat varju paberile.
Kirjutuslaua materjal ja kujundus
Kirjutuslauad on funktsionaalne mööbel, mis ei tähenda, et nende välimus oleks ebaoluline. Selle määrab ühelt poolt tööpinna ja raami jaoks kasutatud materjal ning teiselt poolt disain.
Materjal
Kirjutuslaudade tüüpilised materjalid on mööbliplaat, puit, klaas, metall.
Täispuidust kirjutuslaud avaldab muljet oma naturaalse ja hubase väljanägemisega. Ükskõik, kas su kodukontoris on tammepuidust kirjutuslaud või männipuidust kirjutuslaud - looduslikust materjalist puit tagab hubase õhkkonna. Lisaks pakume puidupõhisest mööbliplaadist kirjutuslaudu, mida on lihtne hooldada. Metalli ja puidu kombinatsiooniga kirjutuslaud toob sinu kodukontorisse trendika tööstusstiili.
Metalli ja klaasi kombinatsiooniga kirjutuslauad loovad elegantse tulemuse, neid saab kombineerida erinevates ruumides ja erineva mööbliga.
Stiilid
Kirjutuslaua kujundus sõltub sinu maitsest ja kodu stiilist, kas klassikaline valge kirjutuslaud või elegantne must klaasist kirjutuslaud. Kas sinu kirjutuslaud peab harmoneeruma toa kujundusega või soovid hoopis silmapaistvat mööblieset?
Kaasaegne stiil. Kui soovid oma töökeskkonda kujundada kaasaegselt ja elegantselt, vali selged jooned ja minimalistlik kujundus. Värvidest eelista valget, halli või musta ning kombineeri oma uus laud esemetega, kasutades neid samu värve. Hästi sobib ka klaasist lauaplaadiga töölaud, mis annab kogu ruumile kvaliteetse ja õhulise mulje.
Maakodu stiil. Maalähedase stiili märksõnad on looduslikud materjalid, soojad, sõbralikud värvid, selged jooned või mängulised detailid. Maalähedast stiili saad rõhutada täispuidust kirjutuslauaga.
Skandinaavia stiil. Skandinaavia sisustusstiili aluseks on lihtsad ja looduslikud materjalid, selged vormid, geomeetrilised kujundid, heledad värvid ja pastelltoonid. Sellega sobib hästi heledat värvi kitsaste puidust jalgadega kirjutuslaud, see on tagasihoidlik ja rõhutab sinu kodu karget võlu.
Kuidas hoida oma lauda korras?
Töölauale tekib kiiresti dokumentide, märkmete ja muude paberite segadus. Kuid produktiivselt saab töötada ainult korras keskkonnas. Siin on mõned nõuanded töölaua korras hoidmiseks:
- Esimene ja kõige olulisem samm on laua korrapärane puhastamine. Selleks peaksid kõigepealt lauapealse ja sahtlid tühjendama. Nii saad kindlaks teha, mis seal tegelikult on.
- Heida pilk asjadele ja küsi endalt: kas mul on seda vaja? Millal ma seda viimati kasutasin? Kas ma pean neid dokumente alles hoidma? Kas ma saaksin neid digitaliseerida?
- Seejärel pühi töölaud niiske lapiga.
- Kõik, mida vajad ja soovid alles jätta, võiksid paigutada selgelt eristatud viisil ja sildistatult, et teaksid alati, kus miski asub.
- Võimalikult kaua kirjutuslaua korras hoidmiseks soovitame sul kaaluda toimikusüsteemi, kasutada märkmepabereid minimaalselt ja kaunistada lauda tagasihoidlikult. See aitab kindlasti tulevikus kirjutuslauda paremini korras hoida.
Kokkuvõte
Kui töötad kodus, pead suutma keskenduda ja ka end mugavalt tundma. Mida tuleb arvestada kirjutuslaua ostmisel, et saaksid paremini oma valiku teha?
- Sahtlitega kirjutuslaud on lihtne ja praktiline. Riiuliga kirjutuslaud pakub palju hoiuruumi dokumentide ja raamatute jaoks. Nurgakirjutuslaud pakub palju hoiuruumi ja mahukat tööpinda ning selle abil saad nutikalt ära kasutada toa nurgas oleva ruumi. Arvutilauad on mõeldud spetsiaalselt lauaarvutiga töötamiseks. Reguleeritav laud on parim valik tervisele negatiivsete mõjude vältimiseks, ka lastele.
- Kas väike kirjutuslaud või suur kirjutuslaud - laua suurus oleneb küll ruumi suurusest, kuid optimaalne laua suurus on umbes 160x80 cm. Laua kõrgus - ideaalis moodustavad sinu õlavarred istudes 90 ° nurga tööpinna suhtes.
- Väiksemate tubade puhul on ruumisäästlikum paigutada kirjutuslaud seina äärde. Kirjutuslaud on parim seada akna suhtes 90 ° nurga alla. Küljelt langev valgus tagab töötamisel optimaalsed valgustingimused. Arvesta ka pistikupesade asukohaga.
- Kirjutuslaudade tüüpilised materjalid on mööbliplaat, puit, klaas, metall. Puidust kirjutuslaud avaldab muljet oma naturaalse ja hubase väljanägemisega. Metalli ja puidu kombinatsiooniga kirjutuslaud toob sinu kodukontorisse trendika tööstusstiili. Metalli ja klaasi kombinatsiooniga kirjutuslauad loovad elegantse tulemuse, neid saab kombineerida erinevates ruumides ja erineva mööbliga.
- Kui soovid oma töökeskkonda kujundada kaasaegselt ja elegantselt, vali selged jooned ja minimalistlik kujundus. Maalähedase stiili märksõnad on looduslikud materjalid, soojad, sõbralikud värvid, selged jooned või mängulised detailid. Skandinaavia sisustusstiili aluseks on lihtsad ja looduslikud materjalid, selged vormid, geomeetrilised kujundid, heledad värvid ja pastelltoonid.
Kas otsid funktsionaalset ja stiilset kirjutuslauda, kus saaksid keskendunult õppida või töötada? Siis oled jõudnud õigesse kohta! Siit leiad palju erinevaid kirjutuslaua variante - täispuidust, nurgalaudu, reguleeritavaid laudu jne. Kas olete leidnud oma soovitud laua mudeli? Leia ka uue kirjutuslauaga sobiv töötool.
Kvaliteetse kirjutuslaua ostmine on mõistlik investeering, kuid selle eest korraga makstav summa võib olla suhteliselt suur. Paljudel inimestel pole sellist summat korraga pangakontol või on plaanis teha muid kulutusi. Selle probleemi lahendamiseks on järelmaks. Järelmaksu taotlemine on lihtne ja see käib kiirelt läbi interneti. Järelmaksuga ostes pole vaja maksta korraga suurt summat, vaid maksad oma ostu eest hiljem väiksemate osade kaupa, pikema aja jooksul. Info ON24 järelmaksu kohta leiate siit.